середа, 18 грудня 2019 р.

четвер, 5 грудня 2019 р.

Наступний навчальний рік оголошено Роком математики


2020/21 навчальний рік буде оголошено Роком математики в Україні. Про це повідомила міністр освіти і науки Ганна Новосад, під час презентації результатів міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018.

Наступний навчальний рік оголошено Роком математики

неділя, 24 листопада 2019 р.

Міністр: одночасно всім підвищити зарплати складно

Система освіти ніколи не може бути кращою ніж якість її вчителів. Про це сказала міністр освіти і науки в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера».

понеділок, 21 жовтня 2019 р.

Щоб не списували: студентів в Індії змусили складати іспит з коробками на голові

Хочеш здати екзамен – вдягни коробку на голову
Хочеш здати екзамен – вдягни коробку на голову / timesofindia.indiatimes.com
Викладачі коледжу в індійському місті Хавері вирішили у дивний спосіб запобігти списуванню. Під час екзамену студентів змусили вдягти на голову коробки.
У такому вигляді дітям довелося складали іспит з хімії, повідомляє Times of India.

Новосад пообіцяла домогтися підвищення зарплати вчителям у держбюджеті 2020

Ганна Новосад зреагувала на рівень зарплат вчителів у проєкті держбюджету 2020

Міністр освіти Ганна Новосад назвала своєю метою разом з парламентським Комітетом з питань освіти, науки та інновацій домогтися змін рівня зарплат вчителям у держбюджеті 2020. Поки що бюджет був схвалений у першому читанні, тож Новосад планує внести зміни до закону до другого читання.

понеділок, 14 жовтня 2019 р.





Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті


Підсумки тижня в освіті: головні події


субота, 28 вересня 2019 р.

Новосад: на зарплати освітян необхідні гігантські кошти

Попередній уряд ухвалив рішення про зарплати освітян, яке вимагає великого підвищення, великих додаткових видатків з Державного бюджету. Про це в інтерв'ю Українській правді. Життя сказала міністр освіти Ганна Новосад.
Новосад: на зарплати освітян необхідні гігантські кошти

субота, 21 вересня 2019 р.

Підсумки тижня в освіті: головні події





Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті 


                                Підсумки тижня в освіті: головні події

середа, 11 вересня 2019 р.

Області отримали більшість шкільних підручників (то чому їх немає у школах?)



Органи управління освітою обласних державних адміністрацій отримали усі комплекти підручників для школярів 2-х та 5-х класів. Про це йдеться у статистичних даних Інституту модернізації змісту освіти.

Разом з тим, доставка нових підручників для учнів 6 класів ще триває. До областей доставлено 70% навчальної літератури із запланованого обсягу.

понеділок, 9 вересня 2019 р.

Новосад: педагоги мають отримувати достойну зарплату

Міністр освіти та науки Ганна Новосад висловила переконання, що держава має виконати норму «Закону про освіту», яка передбачає суттєве підвищення заробітної плати освітян до 2023 року. Про це вона розповіла в ефірі «Сніданку з 1+1».

«Ми абсолютно переконані, що наші педагоги на усіх ланках освіти мають отримувати достойну заробітну плату.

четвер, 5 вересня 2019 р.

Кабмін оприлюднив постанову про підвищення зарплати педагогам

Кабінет міністрів оприлюднив постанову про збільшення розмірів оплати праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки починаючи з 2020 року. 

Документ доступний на Урядовому порталі.

субота, 31 серпня 2019 р.

Учень з Дніпра Андрій Горбонос виборов “срібло” на Олімпіаді геніїв у США

Школяр із м. Дніпро Андрій Горбонос здобув срібну медаль на Олімпіаді геніїв (Genius Olympiad), яка відбулась у м. Освего (США). Також двоє членів української команди посіли четверті місця. Загалом Україну на олімпіаді представляли п’ятеро учнів Малої академії наук.
                                   НЦ "Мала академія наук"
Важливою умовою конкурсу є те, що проєкти учасників мають пропонувати рішення певної екологічної проблеми. Саме ж змагання проходить за такими номінаціями: “Фундаментальна наука”, “Інженерія”, “Мистецтво”, “Творче письмо”, “Дизайн” та “Розвиток бізнесу”. Українська команда презентувала свої розробки у номінації “Фундаментальна наука”. Загалом у цій секції було представлено майже 800 робіт учасників з усього світу.

пʼятниця, 30 серпня 2019 р.

Новим міністром освіти і науки призначено Ганну Новосад

На посаду міністра освіти і науки України призначено Ганну Новосад. Відповідне рішення ухвалено новообраним парламентом 29 серпня 2019 року. За новий склад Кабінет Міністрів проголосував 281 народний депутат.
                             Новим міністром освіти і науки призначено Ганну Новосад
Ганна Новосад працювала у Міністерстві освіти і науки з березня 2014 року на посаді радника міністра.

вівторок, 27 серпня 2019 р.

Уряд просять оприлюднити постанову про зарплати освітян

Профспілка працівників освіти і науки звернулась до Кабінету Міністрів з вимогою оприлюднення постанови «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки».

                                    Уряд просять оприлюднити постанову про зарплати освітян

У профспілці зазначають, що рішення, яким передбачено підвищення заробітної плати освітян у розмірі від 20 до 70 відсотків з січня 2020 року, було ухвалено Кабінетом Міністрів у липні 2019 року.

субота, 3 серпня 2019 р.

Викладач фізики та математики з глухого африканського села визнаний кращим вчителем в світі та отримає $ 1 млн

Говорячи про професію вчителя, більшість людей вживають слово «покликання». Ми всі хочемо, щоб поруч з нашими дітьми були педагоги, які горять своєю роботою і можуть зацікавити, мотивувати і надихати дитину. На цей рахунок є дві думки: «талановита людина проб'ється, незважаючи на перешкоди» і «талановита людина починається з гарного вчителя».

Благодійний фонд, який у 2015 році заснував великий бізнесмен Санні Варкей і чиїм опікуном є правитель Дубая шейх Мохаммед ібн Рашид Аль Мактум, щороку вручає премію найкращому вчителю світу в конкурсі Global Teacher Prize.

AdMe зацікавило, хто став переможцем в 2019 році, адже було подано 10 тис. Заявок з 179 країн, а розмір премії становить $ 1 млн.




середа, 31 липня 2019 р.

Міністерство освіти чекає на зміну очільника

На посаду міністра є претендент від партії «Слуга народу».

Після переобрання Президента України зміниться склад Кабінету Міністрів. Уряд при новому керманичі країни буде повністю оновлений. Іншого керівника очікують і в Міністерстві освіти і науки України. Наразі є претендент, який сам висловив бажання зайняти цю відповідальну посаду. Головним кандидатом на крісло міністра є експерт з освіти Сергій Бабак.

Методичні рекомендації щодо викладання математики у 2019/2020 навчальному році


Додаток
до листа Міністерства
освіти і науки України
від  01. 07. 2019 р. № 1/11-5966
Методичні рекомендації щодо викладання математики у 2019/2020 навчальному році
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти» та типової освітньої програми для закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня у 2019/2020 навчальному році 11 класи закладів загальної середньої освіти будуть вивчати математику на рівні стандарту (3 години на тиждень) або на профільному рівні (9 годин на тиждень).

Методичні рекомендації щодо викладання фізики та астрономії у 2019/2020 навчальному році


Додаток
до листа Міністерства
освіти і науки України
від  01. 07. 2019 р. № 1/11-5966
Методичні рекомендації щодо викладання фізики та астрономії у 2019/2020 навчальному році
Навчання фізики (в основній школі) та фізики і астрономії (у старших класах) у закладах загальної середньої освіти в 2019/2020 навчальному році здійснюватиметься за такими навчальними програмами: